Promuj swoją stronę rozsądnie

Promuj swoją stronę rozsądnie.Początkujący webmaster jest narażony na popełnienie wielu błędów, które mogą zaważyć na przyszłości jego strony. Niewielkie pomyłki zazwyczaj nie powodują poważnych konsekwencji, więc mogą one być dla webmastera jedynie ważną lekcją. Problem pojawia się, kiedy Google uzna naszą stronę za bezwartościową lub szkodliwą, co zaowocuje usunięciem jej z bazy danych. Jak można uchronić naszą stronę przez tym losem? W tym miejscu warto wspomnieć słynną rzymską sentencję – ,,Chcącemu nie dzieje się krzywda”. Jakie jednak ma ona odniesienie do naszej strony? Często nasze działania wpływają negatywnie na naszą stronę, choć nie zawsze mamy tego świadomość…

Strona SEO Friendly

Zadaniem każdego człowieka, który zajmuje się prowadzeniem strony jest maksymalne spopularyzowanie owej strony. Oczywiście metod promocji strony jest wiele, z czego znakomita większość ma zbawienny wpływ na jej popularność. Jednak niektóre metody ,,promocji” mogą nie tylko zaszkodzić naszej stronie, ale wręcz spowodować jej upadek. Jakich metod należy się wystrzegać?

Pozycjonowanie stron internetowych to dzisiaj zajęcie, które przeżywa swoisty rozkwit. Z jednej strony jest to korzystne dla webmasterów, ponieważ możemy skorzystać z usług profesjonalnych serwisów. Zwykle jakość takiego pozycjonowania jest wysoka i nie pozostawia wiele do życzenia. Takie serwisy są zdecydowanie godne polecenia. Ich przeciwieństwem są serwisy, które oferują nam błyskawiczny, trwały oraz (co często jest przynętą) darmowy proces pozycjonowania. Proces ten ma się odbywać poprzez utworzenie tysięcy (nieraz dziesiątek tysięcy) linków, mających prowadzić do naszej strony. Wiele do życzenia pozostawia jednak jakość owych linków. Często bowiem ich PR (Page Rank) jest określany w skali 0-2. Takie linki mogą być przyczyną uznania naszej strony za spam, co może skutkować nałożeniem kary (np. usunięciem naszej strony z bazy wyszukiwarki).

Pozycjonowanie stron w Google lub innej wyszukiwarce to czynność, która musi być wykonywana rozważnie. Stawiajmy więc na jakość, a nie na ilość.

Dodaj komentarz