Bądź na bieżąco z nowinkami wyszukiwarek!

Bądź na bieżąco!Pozycjonowanie stron w Google jest niezwykle dynamicznie rozwijającym się procesem. Wszelkie aktualizacje oraz nowinki są wprowadzane bardzo często, co nieraz jest dużym utrudnieniem dla pozycjonerów. Dlaczego? Powód jest dość prosty. Bardzo często owe aktualizacje powodują zmiany w algorytmie wyszukiwarki. Mówiąc prościej, każda aktualizacja może w sposób mniej lub bardziej widoczny, zmienić zasady działania wyszukiwarki. Zmiany w algorytmie Google to częsty powód, dla którego webmasterzy muszą dokonać zmian, aby wpasować się w nowe kryteria wyszukiwarki. Jeśli zaniedbamy ten proces, konsekwencje mogą być poważne…

Zmiana algorytmu wyszukiwania

Weźmy na przykład wydarzenie, które miało miejsce stosunkowo niedawno, bo zaledwie kilka miesięcy temu. Mówimy tutaj o dniu 15 maja, kiedy to Google wprowadził słynny update ,,Panda 4.0″. Po wprowadzeniu tego uaktualnienia, wielu webmasterów mogło przecierać oczy ze zdumienia. Ich strony bowiem, znajdowały się nawet kilkadziesiąt pozycji niżej w porównaniu do dnia poprzedniego. Co przyniosła ze sobą Panda i dlaczego spowodowała tak silną rotację w wynikach wyszukiwarek? Otóż, algorytm ten został stworzony z myślą o tym, aby każda strona została oceniona w taki sam sposób, w jaki oceniłby ją człowiek. Dlatego brano pod uwagę między innymi: sposób prowadzenia strony, użyteczność informacji na stronie, stosunek użytkownika do danej strony oraz czy strona zawiera jakiekolwiek błędy. Jeżeli badana witryna nie spełniała tych warunków, wówczas jej pozycja w wyszukiwarce mogła gwałtownie spaść.

Wzrosty i spadki..

To zdarzenie pokazuje, jak ważne jest śledzenie bieżących wytycznych Google, które dotyczą oceniania stron internetowych. Jeżeli nie będziemy posiadać bieżącej wiedzy na temat owych algorytmów, to pewnego dnia możemy odczuć bolesne konsekwencje tej lekkomyślności. Przeczytanie artykułu o nowych zmianach w algorytmach wyszukiwarek to kwestia kilku minut. Warto więc poświęcić ten czas na przeczytanie nowości dot. wyszukiwarek, co pozwoli nam uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości.

Dodaj komentarz